Pomoc psychologiczno – pedagogiczna

PSYCHOLOG PRZEDSZKOLNY

Szanowni Rodzice,

Chciałabym serdecznie Państwa przywitać jako psycholog pracujący w naszym Przedszkolu. Jestem bardzo podekscytowana możliwością współpracy z Państwem i waszymi dziećmi, które są dla mnie źródłem nieustającej inspiracji.

Jako psycholog w przedszkolu, moim głównym celem jest zapewnienie wsparcia, które pomaga dzieciom rozwijać się fizycznie, emocjonalnie, społecznie i poznawczo. Cieszę się, że będę miała okazję uczestniczyć w tym ważnym okresie rozwoju waszych pociech.

Jestem tu, aby służyć radą i wsparciem, zarówno dla was, drodzy Rodzice, jak i waszych dzieci. Jako specjalista, jestem gotowa pomagać w rozwiązywaniu trudności, udzielać wsparcia w zakresie rozwoju dziecka i tworzyć środowisko przedszkolne, które jest przyjazne i stymulujące.

Chcę Was również zapewnić, że wszelkie informacje przekazywane mi w ramach mojej pracy są traktowane jako poufne i służą wyłącznie celom wsparcia i rozwoju waszych dzieci.

Proszę, nie wahajcie się skontaktować ze mną, jeśli macie pytania, obawy lub potrzebujecie porady. Jesteśmy partnerami w dbaniu o dobro waszych dzieci i chcę, abyście czuli się pewnie i komfortowo w tej roli.

Razem możemy tworzyć zdrowe i szczęśliwe środowisko, w którym wasze dzieci będą mogły rozwijać swoje talenty i potencjał. Jeszcze raz witam Was serdecznie i czekam na naszą owocną współpracę.

Poniżej przedstawiam kluczowe informacje dotyczące mojej pracy w placówce:

Dostępność: W placówce jestem dostępna w środy w godzinach 7:00 – 12:00.

Konsultacje dla rodziców/opiekunów: W wyznaczonych godzinach można skorzystać z konsultacji, które stanowią okazję do omówienia wszelkich obaw i sygnałów dotyczących rozwoju dziecka. Proszę o wcześniejsze umówienie się drogą mailową, chyba że mamy do czynienia z sytuacją kryzysową, która wymaga natychmiastowej interwencji.

Sposób komunikacji: W sprawach przedszkolnych proszę o kontakt mailowy pod adresem psych.edu.chrzanowska@gmail.com lub poprzez wychowawcę grupy.

W mailach proszę o podanie następujących informacji: Imienia i nazwiska dziecka, nazwy grupy oraz nazwy placówki.

Dane kontaktowe: na stronie przedszkola znajdą Państwo informacje dotyczące mojego zakresu pracy oraz wskazówki dotyczące konsultacji.

Chcę zapewnić Państwa, że jestem dostępna, aby służyć wsparciem i odpowiedzieć na wszelkie pytania oraz obawy związane z rozwojem Państwa dzieci. Proszę o kontakt w razie potrzeby.

Zapraszam do odwiedzenia mojej strony na platformie społecznościowej Facebook, gdzie znajdą Państwo wartościowe treści psychoedukacyjne związane z zdrowiem psychicznym dzieci oraz informacje o ofercie wsparcia psychologicznego.

Zachęcam do odwiedzenia profilu:

https://www.facebook.com/Chrzanowska.Joanna

Serdecznie zapraszam do korzystania z dostępnych zasobów oraz do kontaktu w przypadku jakichkolwiek pytań lub potrzeby wsparcia.

 

Z poważaniem,

Joanna Chrzanowska, Psycholog

 

********************************************************

 

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Swarzędzu:

Szanowni Państwo!

Praca z dziećmi i młodzieżą oraz ich wychowanie jest wyzwaniem, które stoi zarówno przed ich rodzinami jak
i instytucjami, które się nimi zajmują na co dzień. Wielokrotnie proces ten budzi w nas wiele wątpliwości
i pytań, które stawiamy sobie jako dorośli, szczególnie wtedy, gdy widzimy, że mimo naszych dobrych intencji, nie wszystko przebiega po naszej myśli.

W trosce o każde dziecko myślimy jak jeszcze możemy wspierać jego prawidłowy rozwój. Dodatkowo okres pandemii i wynikające z niego obostrzenia mogą wpływać niekorzystnie na funkcjonowanie emocjonalne oraz edukacyjne uczniów. Taka sytuacja dostarcza zmartwień ich opiekunom i nauczycielom.

Jako Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Swarzędzu wraz z filiami chcemy służyć Państwu szeroko rozumianą pomocą, zarówno dla rodziców, młodzieży, dzieci młodszych, nauczycieli i dyrektorów szkół, pedagogów oraz innych specjalistów pracujących z dziećmi i ich rodzinami.

Oferujemy:

 • konsultacje w bezpośrednim kontakcie oraz telefoniczne
 • wsparcie psychologa i pedagoga w różnego rodzaju kryzysach
 • terapię psychologiczną
 • terapię pedagogiczną dla uczniów z trudnościami w uczeniu się i chcących rozwijać swoje możliwości
  poznawcze
 • terapię logopedyczną
 • diagnozę dzieci słabowidzących, słabosłyszących, z autyzmem, zespołem Aspergera
 •  diagnozę problemów szkolnych i emocjonalnych
 •  porady zawodoznawcze indywidualne na terenie poradni
 •  superwizje koleżeńskie dla pedagogów, dyrektorów i nauczycieli
 •  warsztaty dla dzieci i młodzieży na terenie szkoły (tematyka według potrzeby zgłaszanej przez szkołę)
 •  warsztaty dla rodziców
 •  szkolenia dla Rady Pedagogicznej (także w formie online)
 •  systematyczne spotkania dla pedagogów szkół z rejonu Poradni
 •  możliwość obserwacji dziecka w środowisku przedszkolnym oraz szkolnym.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty oraz zapoznania się z informacjami i materiałami na naszej stronie internetowej: poradnie.powiat.poznan.pl/swarzedz  lub Facebooku, do kontaktu telefonicznego lub mailowego:

Swarzędz 61 8174 951 pppswarzedz@powiat.poznan.pl

Kostrzyn-61 8189 819 pppswarzedz.kostrzyn@powiat.poznan.pl

Murowana Goślina 61 8123 621 pppswarzedz.murowanag@powiat.poznan.pl

Pobiedziska 61 8154 674 pppswarzedz.pobiedziska@powiat.poznan.pl

Czerwonak 61 8121 454 pppswarzedz.czerwonak@powiat.poznan.pl

 

Korzystając z okazji chcemy bardzo podziękować za dotychczasową współpracę oraz zaufanie jakim nas Państwo obdarzają.

Z wyrazami szacunku

Dyrektor i pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Swarzędzu