Spektakl teatralny

W czwartek, 17. marca, Żabki, Smerfy, Misie i Zajączki,
wybierają się do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach
na spektakl teatralny pt. „POTWORCZAKI I DŹWIĘKOWYJE”
w wykonaniu Teatru Fuzja

POTWORCZAKI I DŹWIĘKOWYJE to spektakl, w którym spotkamy się z samym sobą, z własnymi ograniczeniami i słabościami, z lękami i strachami. W centrum zainteresowań twórców stanął strach, próba nazwania i zrozumienia go, oraz próba spojrzenia na niego oczami dziecka. Kajo– główny bohater boi się, próbuje walczyć ze swoimi strachami,próbuje rozmawiając z dorosłymi, którzy zbywają go mówiąc, że nie ma się czego bać, że strachy nie istnieją, że to tylko sen.Próbując znaleźć rozwiązanie trafia na Pogromców Strachów –czyli nieokiełznanych, trochę szalonych, odważnych idoświadczonych – Franie i Wiktora, którzy pokazują Kajowi różne sposoby radzenia sobie ze strachem, ale najważniejsze tłumaczą mu,że ma prawo się bać, ma prawo płakać i mnie musi się tych emocji wstydzić oraz zachęcają do rozmowy z najbliższymi, czyli rodzicami. Czy Kajo sobie poradzi? Czy okiełzna strach? Czy rodzice go wysłuchają? Tego zdradzać nie będziemy. Do powstania spektaklu przyczyniły się warsztaty psychologiczno-artystyczne, w trakcie których dzieci w wieku 5-6 lat opowiadały o swoich lękach, o ich wyglądzie, o sposobach radzenia sobie z nim, o relacjach między dzieckiem a dorosłym w rozumieniu trudnych emocji a także rysowały swoje autoportrety i strachy,które stały się znakiem plastycznym przedstawienia. Na podstawie rozmów z dziećmi powstał scenariusz, w którym zachowana jest logika i składnia dziecięca.

wiek odbiorców: 5-105 lat

Spektakl rozpoczyna się o godz. 10.30

 

Wcześniejszy

Następny