WYCIECZKA do Teatru Wielkiego – 4 marca 2019

W poniedziałek, 4. marca, Misie i Smerfy pojadą do Teatru Wielkiego w Poznaniu, gdzie wezmą udział w warsztatach teatralno-baletowych „Roztańczony Świat”.

Fragmenty najpiękniejszych baletowych przedstawień, tańce z różnych części świata, barwne kostiumy i różnorodne rekwizyty to atrakcje towarzyszące warsztatom prowadzonym przez tancerzy Teatru Wielkiego. Ideą przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym zajęć jest pokazanie teatru z bliska, zapoznanie z terminologią tańca klasycznego („pointy”, „paczka”, „pais de deux”) oraz z teatralnym ABC („rekwizyty”, „kostiumy”).

Baletowa podróż po teatrze zaczyna się w sali prób, miejscu na co dzień niedostępnym dla publiczności. Mali widzowie siedzą na materacach i poduszkach, dzięki czemu stają się współtwórcami spotkania. Po warsztatach zapraszamy dzieci na krótki spacer za kulisy, aby tak jak artyści mogą stanąć na deskach poznańskiej sceny.

Prosimy o ubranie dzieci w wygodne stroje.

Plan wycieczki:         

  • wyjście z przedszkola: godz. 8.00;
  • przejazd autokarem firmy MarVita;
  • warsztaty: godz. 9.00-10.30;
  • powrót do przedszkola ok. godz. 11.30

Wcześniejszy

Następny