Wycieczka do Wioski Św. Mikołaja

Wycieczka do wioski Św. Mikołaja w Dziekanowicach koło Lednogóry.

Wycieczka odbędzie się w dwóch terminach:

wtorek 26. listopada 2019: Jeżyki, Zajączki i Żabki

czwartek 28. listopada 2019: Krasnale, Smerfy i Misie

O wiosce

Święty Mikołaj już od dawna marzył o tym, żeby spędzać więcej czasu z dziećmi z różnych zakątków świata. Jego sprytne elfy długo nie musiały myśleć i wpadły na genialny pomysł założenia pozamiejscowego oddziału, w którym Mikołaj będzie mógł spotykać się ze swoimi ulubieńcami przed Wigilią Bożego Narodzenia. Tak właśnie powstała Świąteczna Kraina, miejsce wyjątkowe, magiczne, stworzone specjalnie dla dzieci.

Mikołajowe elfiki pomyślały też o ciekawych atrakcjach dla dzieci odwiedzających Świąteczną Krainę. Na milusińskich czekają między innymi:

• Żywa Szopka – zobaczymy w jakim miejscu urodził się Jezusek i kto mu towarzyszył,
  • Spotkanie z najmądrzejszym elfem w Wiosce i zwiedzanie Lapońskiej osady,
  • Sala Zabaw, w której nawet dorośli poczują się jak malutkie dzieci,
  • Komnata tradycji, do której dostaniemy się labiryntem czasu, a w niej poprzez zabawę uczymy się świątecznych obrządków,
  • Warsztaty, podczas których wykonamy nowoczesne ozdoby, którymi będziemy mogli obdarować naszych najbliższych,
  • Igloo, a w nim sferyczne planetarium i spotkanie z elfem – kosmonautą,
  • I oczywiście najważniejszy punkt programu – Chatka Świętego Mikołaja, w której dzieci pozbędą się swoich małych grzeszków i będą mogły opowiedzieć swoje życzenia.

Plan wycieczki:

• wyjście z przedszkola: godz. 9.45
  • przejazd do Wioski Św. Mikołaj autokarem firmy Sobis Bus;
  • zwiedzanie i zajęcia: godz. 11.00-15.00; Program czterogodzinny:

Żywa szopka – Wioska Lapońska – Warsztaty z tworzenia ozdób świątecznych

Świąteczny jarmark – Labirynt i Komnata tradycji – Magiczny pokój zabaw

Igloo – planetarium  – Domek Świętego Mikołaja. Zjedzenie posiłku

• powrót do przedszkola: ok. godz. 16.00.